Počet stránek ve webu: 39.076

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Je nutné platit daň při darování auta vyřazeného z obchodního majetku synovi. Auto je rok po vyřazení, účetně odepsáno. Používala jsem ho jako fyzická osoba neplatící DPH. Děkuji za odpověď. Olina

ODPOVĚĎ:
Dobrý den,
darování auta vyřazeného z obchodního majetku synovi bude osvobozeno od daně podle §10 odst. 3 písmena c) bod 1. zákona o daních z příjmů. Jedná se o darování v příbuzenské linii přímé (matka-syn), které je od daně osvobozeno podle výše uvedeného ustanovení. V tomto případě se daň neplatí, ani se tento osvobozený příjem neuvádí v daňovém přiznání.