Vlastním hostessingovou agenturu (s. r. o.), která zajišťuje hostesky na zahraniční veletrhy, stále jsem ovšem studentkou vysoké školy. Mám nyní dvě pochyby, na které bych se Vás ráda optala. V případě, že uzavírám smlouvu například se Španělskou firmou na veletrh, který se koná ve Švýcarsku, vzniká mi zde povinnost danit příjem dle španělské či švýcarské legislativy, či je můj příjem zcela osvobozen od daně zahraničních států? Děkuji, Zdenka

ODPOVĚĎ:
Statut studenta nemá na tuto situaci konkrétní vliv. Na základě platných mezinárodních smluv o zamezení dvojího zdanění, pokud nemáte ve Švýcarsku nebo Španělsku stálou provozovnu, tak platíte daň z příjmů pouze v České republice na základě našich daňových zákonů (neplatíte daň z příjmů ve Švýcarsku a Španělsku).

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Zaměstnanci hostessingové agentury v zahraničí - daně, zdanění zisku z hostessingu