Ráda bych se prosím zeptala na práva a povinnosti (případně výhody a nevýhody) vlastnictví vodovodní řadu. Stavitel postavil a nechal zkolaudovat vodovodní řád pro 15 rodinných domů. Stavitel je vlastníkem i provozovatelem daného vodovodního díla. Je zde však nabídka, že by nám (těm 15 rodinným domům) daný vodovod daroval.
Ráda bych se zeptala prosím na práva a povinnosti, které by se nás týkaly a JAKÉ SDRUŽENÍ/SPOLEK by měl vzniknout pro takové vlastnictví. Zjistila jsem, že provozovat dané vodovodní dílo může jen oprávněná osoba, která je držitelem povolení k provozování tohoto vodovodu – tudíž chápu, že by se musela zaplatit i nějaká taková osoba. Dále vím, že by se museli převést dohody o provozu (mezi městem a stavebníkem) převést na nové „naše společenství“. V kolaudačním rozhodnutí daného vodovodního díla, jsou dvě podmínky, které chápu, že musíme také splnit:
1. Vlastník vodovodu je povinen zpracovat a realizovat plán financování obnovy vodovodu, a to na dobu nejméně 10 kalendářních let.
2. Vlastník vodovodu je povinen na své náklady zajistit průběžné vedení majetkové a provozní evidence vodovodu. Vybrané údaje z majetkové a provozní evidence, stanovené právním předpisem, je vlastník povinen bezplatně předávat v elektronické podobě a ve stanoveném formátu územně příslušnému vodoprávnímu úřadu, a to každoročně vždy do 28. února za předcházející kalendářní rok. Ještě jiné povinnosti jsou prosím potřeba? Děkuji Zlata.
Komentáře vytvořeny pomocí CComment