Dcera měla úraz, se kterým chodila do školy (sádra na noze), po sejmutí sádry byla omluva do odvolání ze všech sportovních aktivit ve škole. Přes nerespektování mé omluvenky dcera byla nucena podstoupit školní sportovní den a to aktivně i přesto, že škola měla mnou vyslovený zákaz.

Ten den dcera utrpěla úraz nohy opět. Již půl roku má dcera komplikace po úraze. Je možné na školu podat žalobu? Za zanedbání? Děkuji Ferdinand.

ODPOVĚĎ:
Ano, tato možnost zde je. Nicméně doporučuji se v této věci obrátit na některého z advokátů, aby pro Vás žalobu připravil a v řízení před soudem Vás zastupoval, aby Vaše práva byla maximálně chráněna. Kontakt naleznete zde: www.advokatikomora.cz.

Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Škola donutila školáka absolvovat školní sportovní den i přes zákaz rodiče, došlo k úrazu - náhrada škody na zdraví, odpovědnost za škodu školou