Večer ve 20:30 hod jsem projížděl nákladním automobilem obcí s nákladem jehož výška byla 3,75 metru a strhl jsem telefonní dráty, které vedly nad silnicí. V poledne přede mnou projížděl nákladní automobil, který ty dráty popotáhl a odjel od události. Přitom starostka o té první události věděla a nechala to na druhý den. Co mě čeká? Děkuji Hynek.

ODPOVĚĎ:
Čeká Vás šetření ze strany Policie ČR, podle okolností případu, výše škody apod. může být celá záležitost řešena jako přestupek či trestný čin. Můžete argumentovat tím, že k poškození drátů došlo již dříve a odkázat na svědectví starostky obce, která jak uvádíte, o poškození drátů jiným vozidlem věděla.