Počet stránek ve webu: 43.234

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

5.6.2019 jsem jel na kole kolem autoservisu kde byl na volno puštěný pes, který se dostal pod plotem ven a pokousal mě. Byl jsem ošetřen v nemocnici, kde mi doporučili nezatěžovat ruku aspoň 14 dnů. Po kontrole a převaze v pátek 7.6.2019 mi doktor oznámil že se to hojí dobře, ale aspoň do pondělka klid.

Od středy do pondělí jsem zameškal v zaměstnání 25 hodin. Řešil jsem to náhradním volnem a dovolenou, čímž mi vznikla škoda na ušlém platu asi 5.500 Kč. Oznámil jsem to majiteli a ten mi řekl že je pojištěný a sám to se mnou řešit nebude a když nemám neschopenku tak nic nedostanu.
Co mám dělat? Na policii jsem nebyl, ale mám lékařskou zprávu a posudek od veterináře kde je uveden majitel psa. Děkuji, Michal

 

ODPOVĚĎ:
V daném případě je třeba podat proti majiteli psa žalobu o náhradu škody na zdraví. Doporučuji mu tedy napsat předžalobní výzvu se sdělením, že se obrátíte na soud a pokud nebude adekvátní reakce, podejte k soudu žalobu. Žaloby o náhradu škody na zdraví nejsou zatíženy soudním poplatkem. Při sepisu žaloby doporučuji navštívit advokáta - seznam na www.advokatikomora.cz, který Vám žalobu buď nachystá nebo poradí s textem. Neschopenka není nutná, stačí jakékoliv důkazy k prokázání tvrzení, k jakému zranění došlo a případně vyjádření od lékaře, že Váš stav by odpovídal pracovní neschopnosti. Aby bylo zřejmé, že jste skutečně musel zůstat doma. Kromě ušlého výdělku máte právo ještě na bolestné, a to by Vám měl obodovat ošetřující lékař.

 

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Vybrání dovolené na léčbu po pokousání psem a nárok na propoacení dovolené od majitele psa

 

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.