Srazil jsem na silnici jelena, nemám ale havarijní pojištění. Kdo mi nyní uhradí škodu, která vznikla na vozidle? Miloš.

ODPOVĚĎ:

Rozdíl je, pokud srazíte divoké zvíře (což je Váš případ) a hospodářské.

Ze zákonného pojištění nedostanete nic a škodu si musíte uhradit sám.

Pokud srazíte hospodářské zvíře (např. kůň, kráva apod.), v případě zjištění majitele by majitel odpovídal za škodu, která by Vám vznikla tím, že umožnil zvířeti, aby se dostalo na veřejnou komunikaci.

Zajímavostí je, že dle zákona máte dále povinnost jelena odevzdat na mysliveckém sdružení, neboť za života za ni nikdo neodpovídá a po smrti náleží příslušnému mysliveckému sdružení.