Se svým autem jsem vjel do díry na vozovce, která byla opatřena značkou, že je silnice nerovná a upozorňovala na vyjeté koleje. Jel jsem pomalu, ale i tak jsem si poškodil kolo i disk. Mám nárok na náhradu škody? Marek.

ODPOVĚĎ:
Zákon ukládá řidiči přizpůsobit svoji jízdu stavu komunikace, a to za každých okolností i bez dopravní značky. Ta značka je zde jako jakási výhoda pro řidiče. To jak jste jel rychle je těžko prokazatelné.

Domáhat se soudní cestou náhrady za poškození vozidla by bylo asi náročné a zdlouhavé, ale zkusit to můžete, v tom Vám nemůže nikdo bránit. Výsledek soudního sporu je ale pro Vás nejistý.