Dítě utrpělo ve škole na tělocviku úraz s trvalými následky. Nemá žádnou úrazovou pojistku. Můžu požadovat odškodnění po škole? Martina

ODPOVĚĎ:
Ano, můžete. Stejné nároky na odškodnění jako při dopravních nehodách jsou i v případech pracovních úrazů, dojde-li k úrazu žáka ve škole, dojde-li k úrazu vojáka, hasiče i v případě všech jiných odpovědností. Tyto nároky jsou dané a stejné.

Mnohdy se lidé domnívají, že pokud nemají pojištění, tedy úrazové, tak nemají nárok na odškodnění. To ale není pravda. To o čem zde píšeme je náhrada škody na zdraví, nikoliv pojistné plnění.

V případě, že dojde k úrazu, za který někdo odpovídá, tak poškozený má nárok na náhradu škody na zdraví a vedle toho  případně i na pojistné plnění ze své úrazové pojistky.