V roce 2001 byly městem prodány bytové jednotky ve smyslu zák. 72/1994 Sb., bez pozemků pod bytovými domy (byly a nadále jsou ve vlastnictví státu). Co doporučujete k řešení? Nájem? Odprodej? Věcné břemeno. Děkuji. Daniel

ODPOVĚĎ:
Prodej zřejmě není nejlepší, neboť se na něm budou muset shodnout všichni vlastníci, což je ojedinělé. K tomu by Vám vyplývaly povinnosti jako sekání trávy a odklízení sněhu, což není nejlevnější.

Nájem je vhodný, pokud se budete schopni shodnout na ceně.

Věcné břemeno je zřejmě nejvhodnější, neboť ho není možné vypovědět jednostranně a jsou v něm sjednány všechna práva a povinnosti. Rovněž se věcné břemeno zapisuje do katastru nemovitostí.

Každá z variant je vhodná, zvláště pokud se na její podobě budete schopni dohodnout.
Dobrý den, prosím o možné vyjádření k následujícímu problému: V roce 2001 byly městem prodány bytové jednotky ve smyslu zák. 72/1994 Sb., bez pozemků pod bytovými domy (byly a nadále jsou ve vlastnictví státu). Co doporučujete k řešení nájem? odprodej? či věcné břemeno.
Děkuji. Kareldrev@email.cz

ODPOVĚĎ:
Prodej zřejmě není nejlepší, neboť se na něm budou muset shodnout všichni vlastníci, což je ojedinělé. K tomu by Vám vyplývaly povinnosti jako sekání trávy a odklízení sněhu, což není nejlevnější. Nájem je vhodný, pokud se budete schopni shodnout na ceně. Věcné břemeno je zřejmě nejvhodnější, neboť ho není možné vypovědět jednostranně a jsou v něm sjednány všechna práva a povinnosti. Rovněž se věcné břemeno zapisuje do katastru nemovitostí.
Každá z variant je vhodná, zvláště pokud se na její podobě budete schopni do
hodnout.