Prodáváme dům a realitka si dala do smlouvy s námi ustanovení, že souhlasíme s tím, že kupující bude mít hypotéku a se zástavním právem jeho banky k naší nemovitosti. Vůbec se nám to nelíbí, protože pak bychom měli zastavený dům, kupující by dostal peníze a co když si to pak s koupí rozmyslí?

Na druhou stranu banka mu zas peníze nedá, dokud nebude mít zastavenou nemovitost. Prosím co s tím? Děkuji za odpověď. Aneta

ODPOVĚĎ:
Zde záleží na Vaší dohodě s kupujícím a také s realitní kanceláří. Zákon totiž umožňuje, aby si smluvní strany upravily práva dle svých potřeb. Pokud ještě nemáte smlouvu podepsanou, doporučuji vyjednat podmínky výhodnější pro Vás, např. složení ceny do advokátní úschovy před zřízením zástavního práva apod.