Je mi 42 let. Před lety jsem udělala velikou hloupost, ale myslela jsem, že když to udělám pro bratra, tak se nemůže nic stát. Udělala jsem si konto u Komerční banky a všechno to předala svému bratrovi se vším všudy. On mě jednou prosil, abych mu ofotila občanku a poslala přes mobil, že potřebuje nové přihlášení do internetového bankovnictví a já mu věřila a poslala mu ji.

Po nějaké době jsem zjistila, že si na mě vzal 4 úvěry, které v celkové částce dělají 250.000 Kč. Můžete mi prosím pomoct, jestli mám nějakou pomoc, abych to nemusela platit já. Zprvu mi to platil, ale přestal a já bych to chtěla řešit. Děkuji za pomoc a odpověď.

ODPOVĚĎ:
V případě, že došlo k zneužití identity Vámi popsaným způsobem a mohl tak být za podmínky naplnění předpokladů stanovených zákonem spáchán trestný čin úvěrového podvodu, lze doporučit věc oznámit policii a následně požadovat náhradu škody v rámci trestního řízení. Doporučuji obrátit se na advokáta, který Vám pomůže s patřičnými kroky, seznam advokátů naleznete zde: www.AdvokatiKomora.cz