1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Mám společnou hypotéku 3.000.000 Kč s bývalým přítelem. Doplatit zbývá 1.600.000 Kč. K hypotéce je dále nájem což jsou služby 6.000 Kč a inkaso. Hypotéku platím už 3 roky sama, aniž by se z ní bývalý přítel vypověděl i když jsem ho o to žádala, že to napíšu na mě a na katastru svoji polovinu dá jako darovací právo dětem a já všechny poplatky zaplatím.

Nekomunikuje jen mi hrozí, že já musím vyplatit jeho, že se na něm obohacuji, i když jde vše z mých peněz, mého účtu. Chce vyplatit nebo prodat. Dále máme na ústní dohodě výživné na děti 12 a 15 let na každé 5.000 Kč. K listopadu 2023 mi dluží 26.500 Kč. Nekomunikuje jen chce vyplatit a pak až alimenty a soud prý prohraju, tvrdí, že se radil s právníkem. Děkuji za radu.

ODPOVĚĎ:
Pokud jste v hypotéce zavázaní oba a zároveň je nemovitost psaná na polovinu, máte právo po příteli žádat polovinu splátek hypotéky, a to i soudně. Pokud jde o soud o výživné, důležité je, jakého příjmu přítel dosahuje, ovšem výživné na děti tak staré, jak uvádíte, je minimum 5.000 Kč na každé, určitě byste žádný soud neprohrála, naopak byste z případně zahájeného soudního řízení mohla profitovat.