Byl mi doručen dopis z Itálie od společnosti, která vymáhá pohledávky, že v roce 2013, když jsem byla na dovolené v Itálii, údajně nezaplatila mýtné. Prosím, potřebovala bych vědět, jak postupovat, myslím si, že věc už je promlčena, ale údajně se to má řešit, aby nedošlo k pozdějším problémům po navštívení této země. Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
V této věci doporučuji obrátit se na některého italského advokáta, jelikož právní předpisy Itálie jsou odlišné od právních předpisů ČR. Tato právní poradna se zabývá pouze právním řádem ČR, nelze tak posoudit, zda dle právních předpisů Itálie mohlo dojít k promlčení či nikoliv.