10.12.2020 bylo mé kamarádce ze strany O2 zamítnuto pořídit si jejich ADSL internet a to z důvodu dluhu/nedoplatku v hodnotě 1.100Kč + 5 leté úroky z prodlení. Slečna, dnes (20.12.2020) 21 letá maminka, samoživitelka dvou dětí, žijící z hmotné nouze, s firmou O2 nikdy nic neuzavírala a o dluhu dodnes nevěděla.

Studentský tarif na ni měla uzavřít její máma bez jejího vědomí, která 2018 zemřela a slečna se díky enormnímu množství exekucí rodičů zřekla dědictví. Sama žádné exekuce ani dluhy nemá a neměla. O2 se mediálně chvástá jak dnes (20.12.2020) již není možné zneužít / zadlužit takto své dítě a bla bla bla. Přesto po této slečně žijící z 6 tisíc na měsíc chce dluh uhradit včetně penále. Nemáte právní tip co s tím? O nemorálnosti tady není pochyb.

ODPOVĚĎ:
Pokud jakýkoliv nedoplatek vznikl a byl splatný před více než třemi lety, je nárok promlčený a paní není povinna nic platit. Aktuálně i v médiích proběhly opakovaně informace o zadlužených dětech, a že vláda slibuje, ale s problémem nic nedělá. Já bych tedy paní doporučila, aby se opět za O2 obrátila doporučeným dopisem, sdělila, že dluh je promlčený a trvá na zavedení internetu. Pokud by odmítli, nezbylo by paní, než se zřízení internetu domáhat soudně.