1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Můj otec je momentálně léčen na psychiatrii. Své známé půjčil 150.000 Kč. V době nebyl v dobrém psychickém stavu. Považujeme přijetí peněz za vydírání a zneužití nemocného člověka. Dotyčná nechce peníze vrátit, tvrdí, že se jich zbavila. Můžu já, dcera bez přítomnosti otce vznést trestní oznámení, ev. žalobu? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Trestní oznámení může podat kdokoliv. Můžete se tedy i Vy obrátit na Policii ČR (kteroukoliv pobočku) a trestní oznámení zde podat. Policie je pak povinna celou záležitost prošetřit.
Co se týká žaloby, abyste ji mohla podat, musel by Váš otec být omezený na svéprávnosti.