V roce 2013 jsem si vzala půjčku od Providentu, po nějaké době jsem začala platit menší splátky než jsem měla ale vždy pravidelně. V roce 2016 mi přišel dopis od doktora Karabce, že mě odkoupili od Providentu a zbytek dluhu + poplatky mám platit na jejich účet.

Tímto jsem zbytek dluhu doplatila + mám zaplatit přes 7.000 Kč kanceláři pana Karabce. Prosím o radu, jsem povinná toto zaplatit? Prý mi ještě rostou úroky, se z toho nikdy nedostanu. Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Je otázkou, co za subjekt si pohledávku odkoupil. Pokud ale náklady tohoto subjektu nejsou přiznány v soudním řízení, platit je nemusíte. Pokud jste uhradila již celý dluh, žádné úroky Vám nenarůstají. Bylo by třeba shlédnout uvedený dopis, event. navštívit občanskou poradnu či advokáta, jejichž seznam najdete na www.advokatikomora.cz, aby Vám pomohli se v situaci lépe zorientovat.