Může mi insolvenční správce brát do příjmu při zaměstnání rodičovský příspěvek cestovné a stravné? Rodičovský příspěvek mám 3.700 Kč. V příloze zasílám výplatní lístek. Mám ve své péči 2 děti (3,11let) žijeme sami. Insolvenční správkyně mi z této mzdy dala pouze 16.190 Kč s tím, že k tomu mám rodičovský příspěvek 3.700 Kč. Prosím je to tak opravdu v pořádku? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Můžete požádat připisem soud o snížení splátek, nicméně to musíte řádně odůvodnit vašimi výdaji. Zároveň musíte stále plnit oddlužení alespoň na 30% (pokud bylo vaše řízení zahájeno před 1.6.2019.
Pokud byste potřebovala s připisem pomoci, doporučuji obrátit se na bezplatnou organizaci poskytující právní poradenství. Jejich seznam najdete na www.justice.cz