Manželka měla dluhy. Chtěl jsem ji vyplatit, proto jsem si půjčil peníze. Byly sepsány smlouvy a ověřeny podpisy na poště Czechpoint. Už několik měsíců mi peníze nesplácí. Máme zúžené jmění manželů, tedy SJM.

Budeme se rozvádět, ve společně domácnosti nebydlíme a mám vyživovací povinnost na naší dceru. Co mohu udělat, abych ty peníze od manželky dostal zpět? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Pokud manželka nechce hradit dobrovolně, nezbývá, než se obrátit na soud s žalobou o zaplacení dlužné částky. Soud vydá soudní rozhodnutí, se kterým se posléze můžete obrátit na exekuci.