Chtěla bych se zeptat, jestli je platný tento "dlužní úpis", který sepsala už v roce 2013, kdy spolu ještě bydleli, moje sestra se svým bývalým přítelem (otcem jejího dítěte). A pokud ano, jakým způsobem by to měla po něm vymáhat. Do dnes (13.04.2019) nesplatil bohužel ani korunu. Víme, že má neskutečné dluhy jak u banky, tak neoficielní. Bankám dluží něco přes 4mil. a víme, že nepracuje a tudíž nesplácí.

Nevíme, jestli to po něm někdo vymáhá, ale vzhledem k tomu, že mu chodí od soudu obsílky, které nevyzvedává, už se mu je snažila doručit i policie... tak si myslíme, že proti němu nějaká žaloba podána je. Máme se zeptat u soudu, jestli je proti němu vedeno nějaké řízení, ke kterému by se sestra mohla připojit? Nebo to má raději vymáhat nějakým způsobem sama. Tedy. ptám se jen v tom případě, jestli na základě takto sepsaného dokumentu a po takové době to vůbec vymáhat jde. Děkuji, Karla

ODPOVĚĎ:
Doporučuji obrátit se na soudního exekutora, který je nejblíže Vašeho bydliště (lze vyhledat na stránkách exekutorské komory (http://www.ekcr.cz) a ten již bude schopen na základě pověření schopen zjistit, zda je proti dotyčné osobě vedena exekuce, patrně asi více exekucí, případně na základě exekučního návrhu dlužnou částku vymáhat.