V případě úmrtí jednoho se synů, má vdova s dětmi nárok na dědictví po matce jejího zesnulého manžela?

ODPOVĚĎ:
Pokud zemře člověk, který měl děti a některé z dětí zemřelo dříve, pak se o dědický podíl tohoto zemřelého potomka dělí jeho děti rovným dílem, jejich matka na dědický podíl nárok nemá. Tedy nedědí snacha zemřelé, ale dědí vnuci zemřelé.