Počet stránek ve webu: 43.234

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Mám prosím dotaz k dědictví. Zemřel nám táta. Bydlel v obecním bytě, který je teď po něm v dezolátním stavu. Za života měl několik dluhů, které tvrdil že již jsou splaceny. V bytě nalezeno 42.000 Kč, dále ještě zůstal starší menší automobil. My se sestrou se chceme s největší pravděpodobností dědictví vzdát.

Jen obecní úřad potřebuje mít byt obyvatelný a proto bychom jej měly v co nejkratším termínu vyklidit a dát do původního stavu. Je možné tak učinit i když bychom se vzdávaly dědictví? Nebo popřípadě si nechali potvrdit od obecního úřadu, že jsme nic z bytu neodnesli, pouze nechaly vyvézt? Jak prosím postupovat. Velmi děkuji za právní radu. S pozdravem Magda.

 

ODPOVĚĎ:
Pokud jako dědičky dědictví odmítnete, pak dědictví přechází na další dědice, pokud nejsou, tak na stát. Za situace, kdy jste dědictví odmítly, nejste povinny cokoliv vyklízet a dávat do původního stavu, to by byla pouze Vaše dobrá vůle. Můžete samozřejmě s úřadem vstoupit v jakékoliv jednání, nicméně nejste k tomu povinny. Pokud byste přesto chtěly byt vyklidit, doporučila bych zajistit přítomnost pracovníka obecního úřadu, aby písemně svým podpisem stvrdil, že jste z dědictví nic neodnesly.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.