Zemřela babička, která měla 2 děti. Jedno se o ní do poslední chvíle staralo a o druhém téměř 30 let nikdo nevěděl. Nepopřál k narozeninám, k Vánocům atd. Neměl prostě celou dobu zájem a ani v nemoci zemřelé nepomohl a nezajímal se ani o zdravotní stav. Bude tato situace zohledněná v dědictví? Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Tato situace zohledněná v dědictví nebude. Pokud babička potomka, který se nezajímal, nevydědila (a otázkou je, zda by bylo jednání skutečně tak intenzivní, že by to byl důvod vydědění), pak bude dědit svůj podíl buď dle zákona nebo dle závěti, pokud byla sepsána.