Moje dcéry dostali predvolanie na dedičské konanie do ČR, ale, nemali zo zosnulým otcom žiaden kontakt, a žijú a pracujú na Slovensku. Musia sa tam dostaviť?

ODPOVĚĎ:
Ano, k jednání se dcery dostavit musí. Pokud jim v tom brání nějaká překážka, musí se řádně omluvit a domluvit se na dalším postupu. Mohou také zplnomocnit nějakou jinou osobu, aby se za ně dědického řízení zúčastnila, např. kontaktovat nějakého advokáta v ČR, aby je na řízení zastoupil. Dědické řízení u notáře je řízením soudním, je tedy třeba jednat, jako by jednání bylo u soudu. Pokud by se nedostavily bez omluvy, mohl by jim notář uložit pořádkovou pokutu.