V roce 2002 mi zemřel manžel. Vlastnili jsme spolu domek. Odhad domku 1.000.000 Kč. Dcera v té době měla 10 let a podíl 1/6 tj. 170.000 Kč jí zatím nebyla vyplacena. Teď po mě chce z domku vyplatit, ale chce větší částku, než jaká byla určena. Chtěla bych vědět, jaká částka se na ni vztahuje, ta určená notářem anebo se to za ty roky zvedá. Děkuji za odpověď Vilma.

ODPOVĚĎ:
Pokud je dcera podílovou spoluvlastnictví domku, má právo na tržní cenu odpovídající jejímu podílu v době prodeje. Tedy částka určená notářem v době smrti manžela se na ni nevztahuje, buď se domluvíte nebo by podkladem byl znalecký posudek, ovšem stanovující aktuální tržní cenu nemovitosti a ta je pro vypořádání důležitá.