Manžel dostal od rodičů rodinný dům, který chceme rekonstruovat pomocí hypotéky. Manžel má z předešlého vztahu dceru. Jak by bylo vypořádání v případě rozvodu a nebo smrti manžela? Protože dědička domu by byla dcera, že? A co potom s hypotékou? Děkuji.

ODPOVĚĎ:
V případě rozvodu není dům součástí vypořádání, neboť jej manžel získal darem. Hypotéka ale součástí SJM bude, v případě rozvodu byste měla právo na polovinu splátek hypotéky investovaných do domu. V případě úmrtí manžela byste se o dům i hypotéku s jeho dcerou dělily rovným dílem.