Chtěla bych se zeptat, co potřebuji k tomu, aby mi na okresním soudě sdělili, u koho byla sepsána závěť babičky a jejího přítele a jestli je možné zjistit i obsah. Děkuji, Pavlína

ODPOVĚĎ:
Pokud tyto osoby ještě žijí, nelze tyto informace zjistit, ani co je obsahem závěti.
Pokud se jedná o mrtvé osoby, zde zákon stanovuje jasný postup, jak má být zjišťován obsah závěti.
Zanechal-li zůstavitel závěť, zjistí její stav a obsah notář, který ji má v úschově, a v ostatních případech soud.
O tomto se vyhotoví protokol; k němu se pevně připojí ověřená kopie této listiny.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Jak zjistit kde babička nebo dědeček sepsali závěť a komu odkazují svůj majetek závětí?