1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Jsme starší manželé, každý máme svůj běžný účet. Nemáme rozdělený SJM. Je pravdou, že po smrti jednoho z nás budou zablokovány proto bankou oba naše účty? Děkuji, Dana.

ODPOVĚĎ:
Ano, oba účty budou spadat do dědického řízení, neboť pokud jsou na nich peníze, které byly získány jako mzda či důchod, pak jsou tyto peníze rovněž součástí SJM, polovina hodnoty na účtech by tedy byla řešena v dědickém řízení.

> Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Zablokování všech účtů manželů po smrti manželů - může se to stát?