Rodiče přepsali svůj dům na mého bratra, jak to bude s dědictvím po smrti jednoho z nich nebo posléze obou. Co bude předmětem dědictví? Děkuji, Lucie

ODPOVĚĎ:
Předmětem dědictví bude zbývající majetek, který Vaši rodiče zanechali s tím, že můžete navrhnout, aby došlo k započtení daru, který Váš bratr za života obdržel. Poté by bratr nedědil nic a Vy zbytek dědictví. Nějaký doplatek z darovaného domu však po bratrovi nemůžete nárokovat.