1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)
Žiji s přítelem 10 let, máme spolu 6letou dceru, teď se přítel odstěhoval. Odvezl si i nějaké věci, které jsme si pořídili společně, vyhrožuje, že si odveze vše. Jak to je s rozdělením majetku, když nejsme manželé? A mohu mu zrušit trvalý pobyt, který tady pořád má aby měl přístup do bytu? Děkuji za odpověď, Aneta

ODPOVĚĎ:
V první řadě odhlašte bývalého partnera z bytu a pak vyměňte zámky. Pokud nemovitost, ve které jste bydleli vlastníte Vy, tak jako vlastník máte právo na takové jednání.
Pokud bydlíte v podnájmu, tak na sebe nechte přepsat nájemní smlouvu.
Majetkové vypořádání bude složité – ten kdo prokáže vlastnictví věcí, toho věci budou.