Máme společný pozemek (2 domy na jednom pozemku) s bratrem mého manžela. A na jeho bratra se fakturuje vodovodní přípojka. Máme právo vidět faktury za vodu a zúčtování? Nechtějí nám faktury ukázat. Ale nedoplatky po nás chtějí. My si však trváme na ukázání faktur. Děkuji. Anděla.

ODPOVĚĎ:

Samozřejmě, pokud po Vás bratr chce nějaké finanční nedoplatky, máte nárok na to vidět vyúčtování, jak nedoplatky vznikly a jak byly hrazeny zálohy. Pokud byste nedoplatek odmítli zaplatit a bratr manžela by se jich domáhal soudně, stejně by u soudu vyúčtování předložit musel.