S přítelem nejsme oddaní, ale žijeme spolu 13 let (2008-2021) z toho 8 let v domě, který je psán na něj (ten jsme postavili spolu, je zde hypotéka, kterou platí on) a já mám zde trvalý pobyt. Nyní nastala z jeho strany nevěra a já bych se chtěla dozvědět, jestli mám na něco od něj nárok. On platí úvěr a zálohy a já vše kolem domácnosti. Po dobrém se asi nedohodneme a tak žádám o radu děkuji.

ODPOVĚĎ:
Problém je, že pokud nejste manželé, pak máte právo dostat zpět jen to, co prokážete, tedy případné investice do nemovitosti. Pokud o investicích neexistují žádné doklady, pak těžko cokoliv z nemovitosti dostanete.

  ► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Společná stavba domu partnery, majitel je jen druh (partner) - vypořádání při rozchodu, rozpadu vztahu