1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)

Po matce jsem společně se svým bratrem zdědil každý polovinu bytu. Bratr ale vyměnil zámky a odmítá mě tam pustit. Jako důvod uvádí, že neplatím poplatky, což je pravda (na dluh nemám momentálně hotovost), ale přesto si myslím, že bych měl mít do bytu přístup a mít možnost ho užívat.

Co mám dělat, abych tam mohl? Mám jít na policii? Co k tomu potřebuju za dokumenty? Potřebuju nějaké jasné a hlavně rychlé řešení. Děkuji za odpověď. Vladimír.

ODPOVĚĎ:
Jako spoluvlastník nemovitosti máte právo do nemovitosti vstoupit bez ohledu na to, zda něco hradíte. Tedy můžete oslovit Policii, aby za její asistence byl zjednán vstup do bytu za pomoci zámečníka. Pokud bratr byt obývá sám, máte z titulu spoluvlastnictví právo po něm požadovat nájem odpovídající Vašemu spoluvlastnickému podílu.