S manželem jsme na konci roku 2019 darovali dětem pozemky. Bohužel situace se vyvinula tak, že potřebujeme pozemky vrátit a budeme na nich stavět nemovitost. S dětmi jsme dohodnuti, že nám pozemky vrátí. Prosím jak je potřeba nyní postupovat?

Bude stačit sepsat smlouvu o vrácení pozemků s ověřenými podpisy a poté ji předat na katastrální úřad? Pokud bude stačit sepsání smlouvy o vrácení pozemků, je potřeba do ni uvést, z jakého důvodu obdarovaný vrací pozemky? Moc děkuji, Sylva.

ODPOVĚĎ:
V daném případě by se měla sepsat opět jednoduše darovací smlouva. Není nutno v ní uvádět, proč se pozemky darují zpět. Na smlouvě je třeba úředně ověřit podpisy a vložit do katastru nemovitostí.