Zdědila jsem rodinný dům a začala ho pronajímat pracovníkům z Ukrajiny. Pán, co se o ty lidi stará a shání jim práci, mne požádal, zda by si nemohl v domě zřídit sídlo firmy. Pán je z Ukrajiny. Spolupracuji s ním už tři roky (2016-2019) a zatím s ním žádný problém nebyl. Chtěla bych Vás poprosit o radu, zda mu to mám povolit, či raději nepovolovat. Děkuji, Adéla.

ODPOVĚĎ:
Obecně se toto nedoporučuje, pokud byste měla sídlo společnosti ve svém domě a společnost se dostala do problémů (exekuce), může exekutor opakovaně přijít do tohoto domu a sepsat všechny věci, co zde nalezne, a to i pokud jsou Vaše. Vy musíte následně prokazovat, že exekutor zabavil věci, které nejsou společnosti, nýbrž Vaše.