Bývalý partner mi 2015 půjčil 70.000 Kč a 30.000 Kč na hypotéku. Poté mi ústně sdělil, že mu musím vratit 30.000 Kč, které byly od jeho matky a ten zbytek, že tedy necháme být. Že to mám jako odchodné. 30.000 Kč jsem mu vrátila. Na druhou částku nebyla sepsaná dohoda ani doklad peněz.

Nyní mě dost nevybíravým způsobem žádá o navrácení 70.000 Kč, protože jsem odešla z jeho firmy a nutí mě zrušit penzijní připojištění, na které mi, jako zaměstnavatel, přispíval. Já jsem v PID a registrovaná na úřadu práce. Musím mu peníze vrátit nebo platí, že mi peníze zůstanou, protože, jak sám řekl, to mám jako odchodné? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Pokud Vám bývalý partner peníze půjčil v roce 2015, je jeho nárok na vrácení promlčený, jelikož promlčecí lhůta je tři roky. Záleží tedy na Vás, jak to vnímáte morálně. Z právního pohledu nejste povinna nic vracet a ani soudně by se toho bývalý přítel nedomohl.