Jsem podruhé vdaná a bydlíme v mém bytě. Hospodaříme odděleně. Dostala jsem od svých rodičů darem peníze za prodej jejich bytu. Přidala vlastní peníze a koupila další byt (bydlí v něm nyní má dcera). Všude jsem uvedená jako majitel já. Manžel to akceptuje. Přesto, kdyby se mu něco stalo, je to asi společný majetek. Jak mám právně ukotvit, že byt je můj a nebude spadat popřípadě do dědictví po manželovi. Děkuji, Lída

ODPOVĚĎ:
Doporučila bych mít minimálně písemné potvrzení od rodičů o tom, že Vám darovali peníze. Pokud by se Vám podařilo prokázat, že i dodané peníze na byt mimo ty darované byly pouze Vaše, byt je skutečně pouze Váš a do dědictví po manželovi by nespadal stejně jako by nebyl předmětem vypořádání SJM v případě rozvodu.