Po smrti otce mi maminka přepsala svůj byt s ní a bratrem jako věcným břemenem. Maminka 2018 zemřela a bratr je hodně konfliktní a chce dělat v bytě stavební úpravy s nimiž nesouhlasím.
Mohu se nějak bránit? Děkuji, Vlaďka

ODPOVĚĎ:
Pokud bratr nemá k bytu žádné vlastnické právo a má pouze věcné břemeno, není oprávněn bez Vašeho souhlasu jako vlastníka provádět žádné opravy. Naopak mu můžete - soudně - nechat zrušit věcné břemeno v případě, že se chová hrubě, porušuje Vaše vlastnické právo, apod.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Odmítnutí stavebních úprav navržených spolumajitelem, spoluvlastníkem