Soused má ve vlastnictví několik střelných zbraní (člen mysliveckého sdružení). Bohužel je téměř každý den opilý. Velmi často vyhrožuje (zabitím, rozstřílením auta apod.) lidem, kteří i jen zastaví na jeho pozemku. Pozemek vypadá jako rozšířená krajnice vozovky (cca 2 x 10m), není zde viditelně označeno, že se jedná o soukromý pozemek, plot začíná až dva metry od silnice.
Zajímalo by mne, zda lze podat anonymně žádost o přezkoumání jeho způsobilosti k držení střelných zbraní, vzhledem k jeho agresivitě a opilství. Obávám se kontaktovat Policii, z důvodu případné msty. Děkuji, Břetislav

ODPOVĚĎ:
Zklamu Vás, žádost anonymně podat nelze. Můžete upozornit sdružení na nestandardní chování jejich člena. Zakročit může jeho rodina a pozemek označit (tedy pokud na něj vůbec vlastnické právo má). Nebo můžete kontaktovat zastupitelstvo obce, které je povinno zajišťovat pořádek v obci a zkusit s nimi nalézt nějaké řešení. Bohužel, Vy jako prostý občan máte velmi omezené možnosti.