Je možné darovat jednu polovinu rodinného domu i v případě, že je na něm zástavní právo zapsané v katastru nemovitostí? Banka souhlasí. Děkuji, Rosťa

ODPOVĚĎ:
Pokud souhlasí banka, je možné darovat polovinu nemovitosti. Je ale třeba pamatovat na fakt, že zástavní právo nepůsobí vůči osobě zástavce, ale vůči věci, takže je lhostejné jak původní zástavce disponuje se zástavou, protože zastavený majetek je stále zástavou, i když změnil majitele.