Jsem spoluvlastníkem pozemku (1/2 já a 1/2 můj bratr). Chtěl bych svoji polovinu pronajmout. Mohu to udělat bez souhlasu bratra? Tomáš

ODPOVĚĎ:
Pokud byste pronajal pozemek bez souhlasu bratra, omezil byste jeho vlastnické právo. Vlastníte-li ideální polovinu, nemůžete tedy polovinu pronajmout, protože ji nemůžete určit. Pokud nebude dohoda s bratrem možná, můžete zahájit soudní řízení, kdy soud nahradí bratrův souhlas s pronájmem pozemku.