Potřebovali bychom zateplit dům, ale z jedné strany domu stojí zděný plot souseda asi 40 cm od našeho domu. Tudíž není možný přístup k zateplení této stany a soused odmítá plot zbourat, přesto, že bychom postavili ihned po zateplení jiný. Nevíme, jak tedy tuto situaci řešit, domluva s ním není možná. Děkuji, Veronika.

ODPOVĚĎ:
Jde o poměrně velký zásah do práv Vašeho souseda, pokud se s ním tedy nedomluvíte, nezbývá Vám, než podat návrh k soudu. Ten může svým rozhodnutím nahradit vůli Vašeho souseda a dovolit zbourání plotu kvůli zateplení domu. Budete však muset dokázat potřebu zateplení a vůli okamžitého znovuvybudování plotu.