Počet stránek ve webu: 43.234

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Jsem v insolvenci. Majitel mi dal 14 denní výpověď z bytu. Můj kód na vstupní dveře používá můj přítel, majitel si to ale nepřeje. Je to důvod ke 14 denní výpovědi z bytu, když jsem v insolvenci? Děkuji.

ODPOVĚĎ:
Pronajímatel s Vámi pravděpodobně ukončil nájem podle § 2291 NOZ z důvodu hrubého porušení povinností. Nevím, jestli máte použití kódu nějak ošetřeno v nájemní smlouvě, ale i tato situace obecně může být chápána jako hrubé porušení smlouvy. Insolvence na to nemá žádný vliv.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.