Počet stránek ve webu: 43.234

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Od r. 2011 bydlím v rodinném domku, který mám pronajatý na dobu neurčitou od společnosti Heimstaden v Orlové. Teď jsem dostala dopis, ve kterém mi společnost sděluje, že chce můj rodinný domek nabídnout k prodeji, že za tím účelem mě navštíví realitní agentura, aby udělala odborný posudek, aby ho mohli nabídnout k prodeji.

Prosím Vás o odpověď na otázku, zda mi mohou dát výpověď, zda mám nárok na náhradu bydlení v jiném domku, případně zda musím vzít za vděk jakýmkoliv bytem, který mají k dispozici v současné době (adekvátní náhrada by byla domek se zahradou? , když takový teď obývám), nebo zda mi nemusí žádnou náhradu bytu poskytnout. Moc děkuji za rady, Alice.

 

ODPOVĚĎ:
Záleží především na tom, jak máte dobu nájmu a jeho ukončení sjednáno ve smlouvě, nicméně ze zákona se má situace tak, že změnou vlastníka nedochází k žádné změně v obsahu nájemního vztahu, pouze ke změně pronajímatele. Nový majitel vstupuje do všech práv a povinností původního vlastníka a je pro něj závazné ujednání nájemní smlouvy. Měl by tedy její znění respektovat a případný nájem ukončit pouze v souladu s nájemní smlouvou.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.