Do kdy majitel bytu po ukončení nájmu musí vyučovat služby, vodu, elektřinu? Nájem bytu jsem ukončila v 9/2021 a majitelka mi tvrdí, že vyúčtování mi pošle až v 4/2022. To mi přijde dost pozdě. Děkuji za odpověď. Klára.

ODPOVĚĎ:

Vyúčtování musí být doloženo do 4 měsíců po skončení zúčtovacího období. Pokud je zúčtovací období do konce prosince, pak je skutečně povinnost předložit vyúčtování do čtvrtého měsíce následujícího roku.