Počet stránek ve webu: 40.662

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Přítel podává žádost o rozvod po letech nefunkčního vztahu. S manželkou mají své děti, z toho jedno je postižené. Dosud společně bydlí v jeho domě. Nyní mu manželka oznámila, že v domě plánuje bydlet ještě nejméně rok a půl, než najde dům ke koupi nebo rekonstrukci.

Přítel teď většinu času tráví u mě v garsonce, přitom platí všechny náklady na dům. Má na to manželka právo, tak dlouho pobývat v jeho domě, i pokud bude již po rozvodu? Děkuji za odpověď.

 

ODPOVĚĎ:
Pokud je dům ve vlastnictví přítele, pak by se jeho manželka měla odstěhovat. Nicméně jelikož v domě vedli rodinnou domácnost, měl by jí nabídnout jiné bydlení, aby se odstěhovala. Nabídkou se nemyslí koupě, ale pouze zajištění bydlení stejného standardu. A poté by mohl požadovat vystěhování, pokud by se nevystěhovala dobrovolně, mohl by podat žalobu o vyklizení. Ovšem soudní spor by trval minimálně rok, takže fakticky se jakékoliv soudní řešení nevyplatí a lépe bude vyčkat rok, než se paní odstěhuje sama.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte do 24 hodin! Poradit se s právníkem