Počet stránek ve webu: 41.270

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Přítel podává žádost o rozvod po letech nefunkčního vztahu. S manželkou mají své děti, z toho jedno je postižené. Dosud společně bydlí v jeho domě. Nyní mu manželka oznámila, že v domě plánuje bydlet ještě nejméně rok a půl, než najde dům ke koupi nebo rekonstrukci.

Přítel teď většinu času tráví u mě v garsonce, přitom platí všechny náklady na dům. Má na to manželka právo, tak dlouho pobývat v jeho domě, i pokud bude již po rozvodu? Děkuji za odpověď.

 

ODPOVĚĎ:
Pokud je dům ve vlastnictví přítele, pak by se jeho manželka měla odstěhovat. Nicméně jelikož v domě vedli rodinnou domácnost, měl by jí nabídnout jiné bydlení, aby se odstěhovala. Nabídkou se nemyslí koupě, ale pouze zajištění bydlení stejného standardu. A poté by mohl požadovat vystěhování, pokud by se nevystěhovala dobrovolně, mohl by podat žalobu o vyklizení. Ovšem soudní spor by trval minimálně rok, takže fakticky se jakékoliv soudní řešení nevyplatí a lépe bude vyčkat rok, než se paní odstěhuje sama.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 69 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.