1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Jak řešit problém s dcerou, která nechodí do práce a nechce se odstěhovat. Nepodílí se na nákladech na provoz domácnosti. Tento problém trvá několik let (nyní 3/2020). Pořád jsme doufali, že se umoudří, začne si hledat práci a osamostatní se, ale nestalo se.

Dcera se několik let snažila uživit finančním poradenstvím, ale nedařilo se jí. Pak s tím skončila, ale práci si nehledala a je zalezlá doma a nic nedělá.

ODPOVĚĎ:
Pokud je dcera zdravá, v ekonomicky aktivním věku, nejste povinni se o ni jako rodiče dále starat. Jedinou možností je ale podat k soudu žalobu o vyklizení, kterou se budete domáhat vystěhování dcery. Sice se jedná o drastické opatření, nicméně dceru jistě donutí začít se o sebe starat sama.