Syn žil s přítelkyní v pronajatém bytě, majitelé bytu jim povolili na této adrese trvalé bydliště. Mají spolu 5 letého syna. Ona si našla nového přítele, syn se odstěhoval do jiného bytu (cca před 2 měsíci) a nyní po mém synovi chce přispívat na polovinu nájemného, tvrdí, že když tam syn má ještě trvalé bydliště, že musí platit onu polovinu.

Na dítě syn platí cca 5.000 Kč, i když ještě neproběhl soud. Je pravda, že jí musí platit půlku nájemného, protože tam má ještě trvalý pobyt? Děkuji za odpověď. Simona.

ODPOVĚĎ:

Trvalý pobyt je pouze evidenční údaj a nezakládá žádné právo k bytu. Syn nemá žádnou povinnost platit bývalé přítelkyni polovinu nájmu. Jiná situace by byla, kdyby byli manželé, ale pokud žili pouze jako druh a družka, jedinou povinností syna je platit výživné na své dítě, což činí, takže nic jiného hradit nemusí.