Pronajímám dům se smlouvou o nájmu rodinného domu uzavřená podle ustanovení paragrafu 2201a násl. občanského zákoníku NOZ a § 2235 a násl. občanského zákoníka NOZ. Nájemci mě nezaplatili nájemné za měsíc říjen a listopad 2019, kde je stanoveno do desáteho v měsíci. Upozorňovala jsem je písemnou formou.

Chci je vystěhovat, aby mi záměrně nezpůsobovali škodu. Děkuji Gábina.

ODPOVĚĎ:
Dle NOZ můžete nájemci dát okamžitou výpověď, tedy bez výpovědní doby, pokud nezaplatili nájem alespoň za tři měsíce. Můžete tedy počkat ještě měsíc, pokud nezaplatí a dát okamžitou výpověď nebo již nyní dát výpověď, ale bohužel s tříměsíční výpovědní dobou, protože neuhrazení dvou nájmů ještě není důvodem pro okamžitou výpověď.