Koupili jsme si byt v bytovém domě v Hradci Králové a k bytu náleží i garáž, která je součástí domu. Chtěl jsem si zrenovovat garáž a s ní vyměnit i stará výklopná vrata za sekční. Narazil jsem u našeho SVJ, že jim vadí, že sekční vrata mají horizontální členění a výklopná co jsou na domě mají vertikální členění.

V dalších domech v ulici sekční vrata mají a nikomu to nevadí. Vybojoval jsem si hlasování Per Rollam, kde mi byly sekční vrata znovu zamítnuty. Myslíte si, že mohu proti jejich nesmyslným argumentům bojovat? Výklopná vrata nechci z důvodu jejich nízké výšce při otevření a protože jsou morálně zastaralá a moc dobře netěsní atd. Aleš

ODPOVĚĎ:
V daném případě by Vám nezbylo, než se obrátit na soud. Jedná se ale o zdlouhavé řešení bez jistoty úspěchu, proto bych spíše doporučila respektovat rozhodnutí členů.